Skip to content
Menu

Haaveldamine ehk haavel kalestamine pikendab metalli eluiga, eemaldades metalli pinnalt tagid, õlid, šlaki, rooste, korrosioonikolded ja muude ainete jäägid. Haaveldamine muudab metalli pinna karedamaks suurendades seeläbi kokkupuutepinda ja parandades nakkumist selle pinnale kantavate viimistluskihtidega. Tänu haavel kalestamisele tõstavad ideaalselt nakkuvad viimistlusmaterjalid toote kulumiskindlust ja pikendavad eluiga. Kvaliteetse viimistluse tagamiseks puhastame metalli haaveldamisega, nii enne keevitamist kui ka enne pulber- või märgvärvimisega lõppviimistlemist. Kambri mõõtmed ja kambri ukseava mõõtmed 16m x 5m x h4m.

Kuumtsinkimine on metalli korrosioonikaitseline töötlus, mille käigus kaetakse metalltoode tsingikihiga. Peale tsinkimist tuleb tsingi pind puhastada, vältimaks oksiidi tekkimist tsingi pinnale. Tsingi pinnal olev oksiidikiht teeb pinna libedaks ja vähendab värvi nakkumisvõimet. Toote kestvuse tagamiseks on soovitatav katta tsingi kiht pulbervärviga, see aitab hoida ära tsingi kihi vähenemist keskkonnamõju (päike, korrosioon, mehhaaniline kontakt) toimel. Tsinkimisteenust osutab meile SIA “Baltic Zinc Technics”.

Märgvärvimine ehk vedelvärvimine. Peamiselt kasutame pikaajalise koostööpartneri Teknos OÜ poolt tarnitud värve. Meie märgvärvimise kutsekvalifikatsiooniga värvijad on läbinud ka meie poolt kasutatavate värvide käsitlemise täiendkoolitused. Sobiva värvi ning värvimis meetodi valikul oskavad meie spetsialistid alati ka nõuga abiks olla. Kambri mõõtmed 24m x 5m x h4m.

Pulbervärvimine kannab nii metalltoote kaitse kui ka metalltoote viimistlemise eesmärki. Pulber kantakse metalltootele spetsiaalse värvipüstoliga, mis annab pulbrile laengu ja see omakorda tagab osade hea kattuvuse värviga. Seejärel kuumutatakse pulbriga kaetud toode ahjus temperatuuril 180 kuni 200 °C. Kuumutades pulber sulab ja ühineb keemiliselt, moodustades nii tugeva ja vastupidava kihi. Peale jahtumist on värv metalli külge kinnitunud ning värvikiht on saavutanud lõpliku tugevuse. Meie ahju mõõdud on 1700 (laius) x 2350 (kõrgus) x 6900 (pikkus).

Pulbervärvimise plussid:

  • ühtlane ja kvaliteetne värvkate
  • korrosioonikindlus
  • kiire kasutusvalmidus värvitaval detailil

Küsi lisa ja saada meile koostöö alustamiseks päring!